Meble tapicerowane w nowoczesnym, innowacyjnym wnętrzu

Nowoczesne, industrialne wnętrza to pewna surowość i ograniczanie ilości dodatków. Nie ma tu niczego, co jest zbędne. Jest natomiast przestrzeń i ponadczasowe materiały. Wnętrza urządzane w taki sposób są nieco chłodne, jednak posiadają swój indywidualny klimat i wspaniały styl. Miejsce jest tu jedynie na te meble, które są niezbędne na co dzień. W większości przypadków minimalizm obecny jest w większości pomieszczeń, gdyż jest to trend, który może zdominować całe mieszkania, inspiruje również projektantów mebli, którzy tworzą unikalne dopasowane do takich pomieszczeń, minimalistyczne meble.

Jakie meble?

We wnętrzach minimalistycznych sprawdzają się meble w geometrycznych formach i niezbyt wysokie – nie mogą ograniczać przestrzeni. Meble tapicerowane, takie jak np. sofy, stanowią często podstawę industrialnych wnętrz tego rodzaju, gdyż to one stanowią najważniejsze akcenty w przestrzeni, która jest dość skromnie wypełniona. Muszą być niskie, a ich kształty proste.

Aby było nieco cieplej…

Wnętrza minimalistyczne z założenia są chłodne, jednak stosuje się w nich rozwiązania, które dają możliwość ich ocieplenia. Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, które może mieć różne barwy i ciepło otulać część przestrzeni. Polecane jest również wprowadzenie akcentów z naturalnego drewna, w ciepłym odcieniu. Połączenia industrialnych materiałów metalowych i szarości z drewnem są niezwykle modne i świetnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych. Pozwala to na zyskanie rodzaju harmonii pomiędzy poszczególnymi elementami, a nasze wnętrza nie wydają się niedokończone.

CategoriesMeble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *