Meble tapicerowane w Twoim domu i ich otoczenie

W naszych domach meble tapicerowane są bardzo powszechne. Właściwie u każdego stanowią jedną z niezbędnych części wyposażenia. Pozwalają wygodnie usiąść, zrelaksować się, odpocząć czy wyciągnąć się przed telewizorem. W sklepach meblowych znajdujemy zwykle wzór kanapy i próbnik materiałów. W ten sposób bez większych problemów dopasowujemy meble do swojego wnętrza i upodobań.

Od tapicera

Można również zamówić meble u tapicera lub odnowić w ten sposób stare, zużyte, które jednak bardzo nam się podobają. Wówczas zostaną one wykonane w pełni wedle naszego projektu i oczekiwań. Warto jednak pamiętać, że zwykle jest to opcja zdecydowanie bardziej kosztowna.

 

Jakie meble tapicerowane do domu?

Wybór jest szeroki, choć najczęściej decydujemy się na kanapy, sofy, fotele i pufy, to wybrać możemy również leżanki, ławki czy siedziska. Wszystko to znajdziemy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

W kwestii decyzji i doboru mebli tapicerowanych ogromna większość odnosi się do przestrzeni, jaką dysponujemy. Do wielkiego salonu np. wstawimy 2 lub 3 rozległe sofy, a gdy przestrzeń jest niewielka najlepiej, jeśli zdecydujemy się na jedną i niewielką. Czasem brakuje miejsca na takie dodatki tapicerowane jak np. pufy.

Jeśli możemy wygospodarować niewielką ilość miejsca, to warto zdecydować się na wstawienie tapicerowanej ławeczki na przedpokoju. Z pewnością każdemu łatwiej będzie włożyć buty, ale wybierając odpowiedni model, możemy zyskać dodatkowy i niezwykle stylowy schowek.

Dodatkowe pomysły

Jeśli zależy nam na zasłonięciu kaloryfera, warto wykorzystać tę przestrzeń do stworzenia tapicerowanego siedziska, które pomoże nam odpowiednio obudować grzejnik, jednocześnie podstanie miejsce do siedzenia i schowek. Warto szukać rozwiązań multifunkcjonalnych, szczególnie jeśli wielkość mieszkania nie daje ogromnych możliwości aranżacyjnych.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *