Pufy i ich zastosowanie w naszych domach

Pufa to coś, co obecnie większość z nas kojarzy z PRL-owskim klockiem w kształcie kwadratu, który, zwykle w liczbie mnogiej stał u babci czy mamy koło kanapy, foteli lub schowany pod stołem. Najczęściej wykorzystywało się je wówczas jako dodatkowe siedziska, gdy pojawiali się goście, lub w formie podnóżków, np. w czasie oglądania telewizji, aby usiąść jak najwygodniej. Dziś pufy nieco ewoluowały, jest ich więcej, mają różne kształty, barwy, ale i przeznaczenie i walory aranżacyjne są większe.

Puf na balkonie lub tarasie

To świetne i bardzo mobilne rozwiązanie do takich właśnie przestrzeni. Wielkie pufy – siedziska na balkonie czy tarasie prezentują się stylowo, ale są również wygodne. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że jest stosunkowo ekonomiczne i nie takie drogie w zakupie, a zimą możemy wykorzystywać je w innych pomieszczeniach w naszym domu.

W salonie

Pufy w salonie istniały od zawsze. Pozostaje kwestia ich odpowiedniego dopasowania do aranżacji. Powinny pasować, ale również pełnić jakąś funkcję. Jeśli w salonie oglądamy rodzinnie telewizję, to z pewnością przydadzą się w formie stylowych podnóżków.

W pokoju dziecka

Znajdziemy je w różnych rozmiarach i wzorach, tak więc również takie, które sprawdzą się w pokoju małego dziecka i staną się świetnym miejscem do zabawy i odpoczynku. Dzieciom najczęściej podobają się fotele i pufy w wersji mini tego, co mają rodzice lub większe worki do siedzenia, lub leżenia.

Również u nastolatka

Tutaj z pełną premedytacją można polecić tzw. pufy worki. Nastolatek chętnie spędzi na nim czas, słuchając muzyki, czytając książkę, ucząc się lub zwyczajnie odpoczywając. Jest to mebel, który wyjątkowo dobrze komponuje się z aranżacyjnymi pomysłami na pokój dla nastolatka.

Inne zastosowania

Pufa sprawdzi się również w pokoju kąpielowym, przed toaletką czy nieopodal wanny. Często o tym zapominamy, bo w niewielkich łazienkach nie ma miejsca na takie rozwiązania, jednak okazuje się, że przy wielu czynnościach pielęgnacyjnych zdecydowanie wygodniej jest usiąść i spokojnie o siebie zadbać. W takie miejsce warto wstawić niewielką i elegancją pufę, która będzie dopasowana do aranżacji pomieszczenia, ale łatwo będzie ją schować w boku, gdyż z pewnością nie jest to miejsce, gdzie ma się ona wyróżniać. Stanowi raczej tło innych sprzętów.

Po co nam pufa?

Stanowi ona najczęściej wygodny dodatek meblowy, który w razie konieczności może być dodatkowym siedziskiem, a na co dzień jest przestawiany z miejsca na miejsce i można wygodnie położyć na nim nogi, siedząc na kanapie czy fotelu i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Wielkie pufy można wykorzystać również jako centralny mebel na balkonie czy w pokoju nastolatka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *