Sofy dla dzieci

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, również wystrój ich pokoi najlepiej, jeśli jest miniaturą tego, co mają rodzice. Producenci zabawek już dawno podchwycili te upodobania i produkują zabawki, które pozwalają dzieciom naśladować rodziców. Z pewnością duża kanapa w salonie jest świetnym miejscem do wspólnego spędzania czasu. Dzieci są na niej mile widziane, jednak jak każdy z nas potrzebują również swojego miejsca.

Meble w pokoju dziecięcym

Pokój dziecka powinien być odpowiednio wyposażony. Tu dziecko się uczy, śpi, rozwija swoje pasje czy bawi się z rówieśnikami. Pośród wyposażenia podstawowego znajduje się oczywiście łóżko, biurko lub stolik, szafa, komody czy regały, żeby pomieścić rzeczy dziecka, jednak możemy wykorzystać również sofy modułowe, których ilość i wielkość dostosujemy do tego, jak wiele miejsca posiadamy. Wstawienie wygodnych i funkcjonalnych sof sprawdzi się zarówno w czasie zabawy, jak i chwili odpoczynku.

Dziecko potrzebuje najczęściej regału, na którym znajdą się książki, zabawki z kolei lepiej układać w specjalnych pojemnikach, które ułatwiają sprzątanie po zabawie i utrzymanie porządku w pokoju. Wiele pojemników można dopasować tak, że ustawimy je na regale.

Szafa na ubrania, częściowo wiszące, częściowo poskładane leżące, tak aby do wszystkiego był dostęp i nie było nadmiernie upchane, bo wówczas łatwiej o porządek. Na bieliznę z kolei najlepiej sprawdzają się komody z szufladami.

Wiek dziecka a niezbędne rozwiązania

Jeśli mamy małe dziecko, to idealne będą małe sofy modułowe, na których będzie się bawić samo lub z rówieśnikami, takie, które łatwo i szybko można przesunąć wedle potrzeb i oczekiwań. Z kolei dziecko, które chodzi do szkoły, potrzebuje dodatkowo szafki na przybory szkolne i co ważne, jeśli w domu jest młodsze rodzeństwo dobrze, aby ta szafka była u góry, a nie pod biurkiem. Starsze dzieci i nastolatki chętnie zapraszają rówieśników do siebie do domu. Jeśli w pokoju stoją wygodne sofy, to z pewnością będzie to jedno z ulubionych miejsc młodzieży do spędzania wspólnie czasu.

Meble dla dzieci są najczęściej nieco mniejsze niżeli te dla dorosłych, no, chyba że mamy do czynienia z nastolatkiem, wówczas konieczne jest zdecydowanie się klasyczny rozmiar, gdyż tylko on zagwarantuje pełną wygodę. Kolorystyka jest bardzo różna, miejscami pewnie nawet nieco szersza niż dla dorosłych, bo uzupełniona we wzory bardziej dziecinne.

Niestety, jeśli nasze możliwości aranżacyjne ograniczają się do niewielkiego pomieszczenia, najczęściej z sof i dodatkowych kanap trzeba zrezygnować. Najważniejsze będzie wygodne łóżko do spania i meble, które faktycznie są dziecku potrzebne.

CategoriesBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *